Sunumlar

Sosyal Etki Ölçümlemesi ve Sosyal Etki Alanında gerçekleşmiş olan konferans ve panellerde katılımcıların yapmış olduğu sunumlara pdf olarak bu bölümden ulaşabilirsiniz, dilerseniz bu sunumları indirebilir ve güncel kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Fon Verenler Sosyal Etki Ölçümlemesini Nasıl Destekleyebilir?

New Philanthropy Capital'dan Angela Kaill "Fon Verenler Sosyal Etki Ölçümlemesini Nasıl Destekleyebilir?" adlı sunumunda sosyal etki ölçümlemesinde önemli bir yerde duran fon verenlerin sosyal etki ölçümlemesine yapabileceği katkılar üzerinde duruyor. Etki döngüsünün 5 elementinin anlatılmasıyla başlayan sunum fon sağlayıcılarının bu döngüdeki etkisi ve çeşitli fon tiplerinin açıklanması üzerinde duruyor.(İngilizce)

Link:

Working Together

New Philanthropy Capital'dan Angela Kail'in ortak ölçümlemenin faydaları üzerine sunumu. Dil İngilizce'dir. Dilerseniz iletişime geçebilir ve çevirisine ulaşmak istediğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Etkiyi Yazmak

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı Genel Kordinatörü Cansu Gedik, "Sosyal Etkiyi Yazmak Türkiye'den Sosyal Etki Raporu Örnekleri" adlı sunumunda kurumunda kazandığı sosyal etki raporu tecrübelerini paylaşıyor. B-Fit için hazırlanan sosyal etki raporu üzerinden ilerleyen sunum, çalışma süresince izlenen temel adımları ve kullanılan araçları paylaşırken B-Fit'in projesinden sonra değişim alanlarına ve örneklerine de yer veriyor.